A templomi, vagy más néven egyházi esküvő mind a mai napig fontos része a házasodni kívánók Nagy Napjának. Mi magunk is írtunk már róla, hogy a vallásos családok és párok részéről szinte elképzelhetetlen a teljes értékű házasságkötés a templomban egymásnak tett fogadalom nélkül.
Egy felkészült ceremóniamester természetesen már ezeknél a pillanatoknál is aktívan jelen van, gondoskodva arról, hogy minden az előre megbeszéltek szerint, rendben történjen. Így életetek egyik legszebb napján csakis azzal kell foglalkoznotok, hogy jól érezzétek magatokat.
Fontos, hogy mindenki időben érkezzen meg a szertartásra
A ceremóniamester munkájának az egyik legnagyobb hozzáadott értéke, hogy hatékonyan segíti az előre eltervezett menetrend betartását, és időben informálja a násznépet a program részleteiről. Ezzel úgymond leveszi a koordinálás terhét a vállatokról, hogy önfeledten meg tudjátok élni életetek egyik legszebb napját.
Ideális esetben a templomi szertartás helyéről, idejéről és megközelítéséről a ceremóniamester már a gyülekezőnél pontos felvilágosítást tart. Egyúttal tisztán és jól hallhatóan elmondja az egybegyűlteknek, hogy a templom megközelítése autókkal, vagy éppenséggel gyalogosan történik-e.
Amennyiben a násznép gépjárművel indul az egyházi esküvő helyszínére, úgy célszerű megkérni őket arra is, hogy a menyasszonyi autót engedjék előre és csak utána sorakozzanak fel szép sorban.
Természetesen az sem jelent hátrányt, ha a ceremóniamester a fotóssal és a videóssal is egyezteti a részleteket. Mivel ideális esetben a templomhoz való megérkezésetek is megörökítésre kerül, ezért az ehhez szükséges valamennyi feltétel teljesülését meg kell oldani.
Közreműködés a szertartás helyszínére való megérkezéskor
Amikor a násznép megérkezik a templomhoz, akkor sokszor tapasztalható némi bizonytalanság. Az emberek nem tudják, hogy bemenjenek-e, vagy inkább várják meg az ifjú párt.
A ceremóniamester természetesen segít feloldani ezt a bizonytalanságot. Mégpedig úgy, hogy a templom bejáratánál szép udvariasan segítséget nyújt, és koordniálja a vendégeket. Udvariasan elmondja, hogy mikor lehet befáradni a szertartás helyszínére, és hogy melyik ülőhelyeket hagyják szabadon a tanúk, valamint a közeli családtagok számára.
Türelmesen megvárja, hogy mindenki elfoglalja a helyét, egyfajta biztosítékként pedig még néhány szóban egyeztethet az ifjú párral. Ha már mindenki megérkezett és úgymond zöld jelzés van érvényben a szertartás kezdetére, akkor a szabadon maradt székek egyikén a ceremóniamester is helyet tud foglalni.
A csoportos fotózás segítése, valamint a további menetrend ismertetése a szertartást követően
Amikor az egyházi szertartás véget ér, Ti pedig széles mosollyal az arcotokon ünnepélyesen kisétáltok a templomból, a ceremóniamester ismét nagy segítséget jelent az események koordinálását illetően.
A Nagy Nap egy fontos momentuma véget ért, a vendégek minden bizonnyal kíváncsian várják, hogy mi fog következni. Ilyenkor gyakran kerül sor csoportos fotózásra közvetlenül a templom mellett, amelynek lebonyolításában a ceremóniamester is segédkezik.
A fotóssal és videóssal együttműködve udvariasan elmondja ki hova álljon, illetve mikor kell nagy mosoly kíséretében éltetni a frissen egybekelteket. Ha sikerült néhány jól elkapott képet készíteni az egybegyűlt vendégseregről, akkor a ceremóniamester ismét megragadja az alkalmat és szót kér.
Mivel mindenki egy helyen tartózkodik, ez kiváló alkalmat teremt a további menetrend ismertetésére. El lehet mondani például a polgári szertartás idejét és helyét, invitálni lehet a násznépet a vendégváró falatok fogyasztására, emellett pedig ismét meg lehet kérni az egybegyűlteket, hogy a visszafelé úton engedjék előre a menyasszonyi autót.
A ceremóniamester tehát teljes mértékben képes levenni rólatok a templomi szertartás koordinálásának terhét, így szinte vendégként érezhetitek magatokat a saját esküvőtökön.